Филипче ќе преговара „Торлак“ да стане наш стратешки партнер за набавка на вакцини

Следната недела Министерството за здравство ќе преговара за српскиот Институт за вирусологија, вакцини и серуми „Торлак“ да стане наш стратешки партнер за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денеска дека Србија примила најмногу вакцини против вирусот од кинеската компанија „Синофарм“, а потоа и од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека е постигнат договор за набавка на вакцини со американскиот производител Модерна и дека очекува ...
| | веќе видена | слични

Од мај руските Спутник В ќе се произведуваат во Торлак, ова беше одлична можност да разговараме на што може ние да сметаме. Ќе се произведат близу 1 милион ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Продолжува процесот на вакцинација во земјава. Досега, заклучно со 18 април вакцинирани се 7.020 здравствени работници со прва и 6.750 со втора доза на вакцина ...
| | веќе видена | слични

Белград, 20. април 2021 (ИНПРЕС) – Српскиот министер за здравство Златибор Лончар денеска рече дека сите што примиле прва доза од вакцината во Србија ќе можат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче при вчерашната посета на Белград, соопшти дека српските државјани ова лето во знак на благодарност за донираните вакцини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 436 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 501 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Реакција од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Дигитализацијата на царовска ќе има негативен ефект кон учениците и наставниците, велат од од партијата. - Протестот е на ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче ќе преговара „Торлак“ да стане наш стратешки партнер за набавка на вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: