Од економијата зависат евроинтеграциите на Македонија

Автор: Владимир Ѓорѓевиќ Извор: Республика Во регион како што е Западен Балкан, со оглед на неговата понова историја, очекувано е безбедносната соработка да ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Владимир Ѓорѓевиќ Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува ...
| | веќе видена | слични

Од своето отворање до денес, Суецкиот Канал беше и остана една од стратегиските точки чија контрола е неопходна за ефикасно владеење со морските пространства. ...
| | веќе видена | слични

Правосудството и политичкиот систем се под голем ризик за корупција, покажува Националната стратегија за спречување на корупција и судир на интереси 2021-2025, ...
| | веќе видена | слични

Она што сега е различно, од она што било претходно, е што се градат и на дело функционираат механизми што ја санкционираат корупцијата кај нас, или имаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче ќе информира за вакциналниот процес во Македонија, како и за целокупната епидемиолошка состојба во Македонија. Денеска ...
сите 432 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Што ќе донесе денешната средба на Вила Водно. Шефот на државата Стево Пендаровски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во 15 часот ќе имаат ...
сите 219 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 254 | | | веќе видена

Германија и Словачка се залагаат С Македонија и Албанија во јуни заедно да ги почнат преговорите за членство во ЕУ, објавија на Твитер германскиот министер за ...
сите 286 | | | веќе видена

За жал и денеска мора да нагласиме дека министер за образование на сила ги укинува учебниците и им ги зема книгите од раце на децата. За жал и денеска мора да ...
сите 232 | | | веќе видена

Во рамките на работната посета на Италија, министерката Радмила Шекеринска го посети Одбранбениот колеџ на НАТО во Рим, каде пред слушателите на напредниот ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од економијата зависат евроинтеграциите на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: