Џафери свика состанок на претседателството на Собранието


Останаа уште неколку технички интервенции и предлог – законот за државјанство е готов. В понеделник ќе го доставиме на пратеничката група на СДСМ и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашиот дел околу законот за државјанство е завршен, останаа само неколку технички интервенции и в понеделник на пратеничката група на СДСМ и на владиното ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата бара избори за решавање на проблемот со нефункционалниот парламент на раб на кворум, власта смета дека нема потреба зашто има стабилно мнозинство. ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на германското стопанство го поздравува донесувањето на законите со кои се овозможи имплементација на петтиот пакет економнски мерки. Потсетува ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ДУИ, Арбен Зибери вели дека сите протоколи биле запазени при спорведувањето и гласањето на пратениците кои беа позитивни и дојдоа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во Луксембург, ...
сите 486 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери свика состанок на претседателството на Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: