Субвенции за растително производство


Останато

Се опуштаат рестриктивните антиковид мерки. Од утре полицискиот час да започнува од 23 часот, а угостителските објекти да може да работат подолго односно до ...
сите 326 | | | веќе видена

Мила Царовска продолжува да оди со глава во ѕид со Концепцијата за реформа во основното образование. Секојдневните реакции и негодувања од родителите и од ...
сите 204 | | | веќе видена

Дел на бојкот, дел на настава - вака помина денешниот ден во неколку училишта во земјава. Родителите кои го поддржуваат бојкотот велат дека притисоци има, но ...
сите 151 | | | веќе видена

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов попладнево го нарече Гоце Делчев голем бугарски револуционер и македонски војвода. Тој попладнево на Фејсбук го ...
сите 94 | | | веќе видена

Досегашните примери во овие три децении за наводно гонење на високата корупција се сведуваа на политички реваншизам кон политичкиот опонент, или, пак, на ...
сите 202 | | | веќе видена

Првата вакцина против Ковид 19 на регионалниот пункт во Штип ја прими 92 жител на истокот, а најстариот пријавен за имунизација е стогодишник. Граѓаните кои ...
сите 243 | | | веќе видена

Постои опасност за ЕУ и за земјите од Западен Балкан ако поради поради ненадминати билатерални прашања се попречува евроинтегративниот процес, и тој вакум на ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Субвенции за растително производство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: