„Фајзер“, „Спутник В“ или „Синофарм“ – истражување во Србија покажа која вакцина штити најбрзо

Граѓаните на Србија развија имунитет најбрзо со ковид-вакцината на „Фајзер“ и тоа две недели по првата вакцина, што е за нијанса побавно со „спутник“. На ...
| | веќе видена | слични

Втора доза со друга вакцина во Македонија или со „Астра Зенека“ во Србија се опциите што би требало да ги имаат 15.000 македонски државјани кои поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе граѓани во Хрватска на ревакцинација примија различни вакцини против коронавирус, изјави денеска директорот на Институтот за јавно здравје, Крунослав ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Норвежаните се изложени на поголем ризик од смрт ако бидат вакцинирани со вакцината на „Астразенека“ отколку ако се заразат со Ковид-19, заклучи Националниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во затворот во сојузната држава Ајова, 77 затвореници се под надзор поради несакани ефекти откако ненамерно им е инјектирана шест пати поголема доза на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Епидемиологот и универзитетски професор д-р Драган Даниловски,за доктори.мк ја расчисти дилемата дали смее да се пие алкохол после вакцинација или не. -Ајде ...
| | веќе видена | слични

Откако започна вакцинацијата против коронавирусот, многумина се прашуваат дали ќе се прими третата доза, и ако е така, по колку? Оваа тема е нешто за што многу ...
| | веќе видена | слични

Ајде да расчистиме уште една дилема! Алкохол пред и после вакцина – да или не? Во Обединетото Кралство, неодамна, експертите ги советуваа луѓето да избегнуваат ...
| | веќе видена | слични

„Задоволен сум што вакцината што ја имаме на залиха може да биде корисна иако вакцината „АстраЗенека“ во Норвешка е ставена во мирување“, рече во изјавата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари нова средба со министерот за надворешни работи на Бугарија, Светлан Стоев, на маргините на Самитот ...
сите 537 | | | веќе видена

Како коленичење, ја оцени во видео колумна бугарскиот медиум 24 Часа посетата на премиерот Зоран Заев на Софија и обидот да се најде решение за блокадата на ...
сите 403 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 101 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 84 | | | веќе видена

Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
сите 234 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 195 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фајзер“, „Спутник В“ или „Синофарм“ – истражување во Србија покажа која вакцина штити најбрзо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: