Претседателот на Калјари: Бесен сум и засрамен, имаме играчи како Годин, Наинголан и Симеоне…


Калјари имаше амбициозен план на стартот на сезоната и ангажманите на Диего Годин во летниот и Раџа Наинголан во зимскиот преоден рок требаше да бидат најава ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

По двата претходни порази, Лестер се врати на победите во Премиерлигата триумфирајќи убедливо со 3-0 против ВБА во 32. коло. Лестер целокупната задача на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мечот меѓу Рома и Аталанта заврши 1-1, а Муриел имаше промашување какво што ретко се гледа, посебно од стрелец каков што е тој. Аталанта имаше водство од 26. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во интервју за грчкиот весник „Катимерини“, дадено непосредно пред своето учество на Делфи економскиот форум, што од 10 до 15 мај ќе се одржи во Атина, ...
сите 521 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Охрид, 8. мај 2021 (InPress) – Граѓаните кои периодов наназад ги примиле двете дози од некоја од вакцините, ќе добијат сертификат за вакцинација кој ќе го ...
сите 202 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено попладне вдолж Повардарието. Минималната ...
сите 179 | | | веќе видена

Нов Kлинички центар е потребен и ќе има, ама Венко Филипче и Зоран Заев тоа нема да го прават на грбот на граѓаните, нема да го пљачкаат народот. ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Калјари: Бесен сум и засрамен, имаме играчи како Годин, Наинголан и Симеоне…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: