Законски опции за спречување на градбата на парцелата кај Холидеј Ин


Рокот за издавање на дозвола за градба на инвеститорот за проектот Гранд на локацијата спроти Холидеј Ин во центарот на Скопје веќе почна да тече. Со уплатата ...
| | веќе видена | слични

„Од приложеното над улицата „Питу Гули“, со сите звучни имиња, дупови, драми и на крај давање дозвола за градба (читај: случај спорни плацеви Камчеви-Груевски, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Компанијата „МГ Фешн“, во консултација со својот адвокатски тим, информира дека има основа за целосно легитимна правна постапка за претрпена штета, доколку ...
| | веќе видена | слични

Пет милини евра отштета ќе бара Никола Настески од „Никофон“ оти бил спречен да ја почне изградбата на барокната катна гаража на паркингот кај ...
| | веќе видена | слични

Општина Битола обвинува дека приватната болница „Плодност“ започна доградба и адаптација на објект без издадено правосилно одобрение за градба. Сопственикот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Основниот граѓански суд Скопје на 5.7.2021 година ќе се одржи подготвително рочиште за раскинување на договор поврзан со купопродажба на државно градежно ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера антикорупционерите го обелоденија предметот со настанатите урбанистички проблеми врзани со паркингот наспроти Холидеј Ин и ја најавија ...
| | веќе видена | слични

Просторот кај Холидеј ин е веќе бетониран, значи не е девастација на парк за сметка на градба, вели за Утрински брифинг, градоначалникот на Скопје Петре ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
сите 45 | | | веќе видена

Според податоците за примената на вакцината на АстраЗенека, со една доза се постигнува 80 отсто помал ризик од смрт предизвикана од коронавирусот, соопшти ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законски опции за спречување на градбата на парцелата кај Холидеј Ин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: