Драги Рашковски на распит во Кривичен суд


8 копии

Никој не е над законот, ниту е заштитен зашто е носител на некоја функција, но никој не е ниту виновен додека тоа не се докаже, повтори денеска премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа што веќе ја проверуваат набавката на сообраќајниот софтвер од страна на екс генералниот секретар на Влада Драги Рашковски, од Антикорупциска за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Истрагата околу Драги Рашковски добива нови димензии, при претресот во неговата канцеларија на Правниот факултет во Скопје, која ја користела и фирмата ...
| | веќе видена | слични

Заев подвлече дека како и за сите институции, така и за премиерот, министрите, генералниот секретар има контролни механизми. Тој останува на својот претходно ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ бара Јавното обвинителство да ги повика на распит сите што го положиле испитот за судии и јавни обвинители имајќи предвид дека според медиумите, ...
| | веќе видена | слични

Драги Рашковски, поранешниот генерален секретар на Владата со фирмата Инвока набавил и друг софтвер освен оној за контрола во сообраќајот за кој и Рашковски и ...
| | веќе видена | слични

Инвока Груп, фирмата која моментално е под истрага, а преку која поранешниот ген-сек на Влада, Драги Рашковски го набавил спорниот сообраќаен софтвер, го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 290 | | | веќе видена

Коалицијата Алијансата за Албанците и Алтернатива ја поздравуваат одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го врати во Собрание законот со кој ...
сите 191 | | | веќе видена

Советот за општи работи на Европската унија се согласи за примена на ревидираната методологија за проширување во процесот на пристапните преговори со Црна Гора ...
сите 325 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драги Рашковски на распит во Кривичен суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: