Најголем скок на кинескиот БДП за еден квартал од 1992 година

На врвот од листата останаа САД, Кина, Јапонија и Германија како најголеми економии во светот, додека како резултат на Пандемијата со Ковид 19 економиите на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пандемијата со Ковид 19 го разниша рангирањето на најголемите економии во светот, туркајќи многу земји во најлоша економска рецесија во поновата историја. САД, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Пандемијата ја зафати целата светска економија, туркајќи многу земји во најлошата економска рецесија. Америка, Кина, Јапонија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светската потрошувачка на вино во 2020 година падна за три проценти во споредба со 2019 година, на најниско ниво од 2002 година, се вели во извештајот објавен ...
| | веќе видена | слични

Во Велика Британија, бројот на вработени падна за 56.000 само во март годинава. Стапката на невработеност го достигна својот врв од 4,9 проценти во првиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пандемијата на коронавирусот лошо се одрази на потрошувачката на пиво во Чешка, чии граѓани се познати по нивната голема „љубов“ кон тој пијалок. Просечната ...
| | веќе видена | слични

Првиот работен ден на британските пабови после неколкумесечната стагнација со работата и ставање под клуч заради коронавирус пандемијата, за локалите донесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 418 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 355 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 186 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 496 | | | веќе видена

Поранешниот германски репрезентативец Дитмар Хаман вели дека Кристијано Роналдо само дополнително ги мотивирал „панцирите“ со атрактивниот потег и акцијата ...
сите 120 | | | веќе видена

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, вели дека до крај останува оптимизмот на власта дека утре Советот за општи работи на ЕУ ќе донесе одлука за отворање ...
сите 136 | | | веќе видена

Владата на Северна Македонија и Европската инвестициска банка денеска ќе потпишат договор за финансирање на проекти на мали и средни претпријатија во висина од ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголем скок на кинескиот БДП за еден квартал од 1992 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: