Безбедноста на документите е репер за спроведувањето безвизниот режим

Аферата „Двојник“со издавање на лажните пасоши ги преминува македонските граници, бидејќи патните исправи им се издавале на криминалци од странство, а ...
| | веќе видена | слични

Од друга страна, Хрватска и Словенија се најдоа на листата 16-ти и 11-ти по ред. Организацијата која се занимава со проценка на пасошите, „Henley passport ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот пасош е 43-ти највреден во светот и со тоа е на четвртото место меѓу земјите од регионот, зад словенечкиот (11-ти во светот), хрватскиот (16-ти) и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Евроамбасадорот Дејвид Гир, во неделното интервју на Радио Слободна Европа одбива да да го коментира скандалот со издавањето пасоши со туѓи идентитети, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Амбасадоре Гир, формирањето на новата Влада во Бугарија ќе ги отфрли ли надежите дека меѓувладината конференција на Северна Македонија и ЕУ ќе се случи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
сите 45 | | | веќе видена

Според податоците за примената на вакцината на АстраЗенека, со една доза се постигнува 80 отсто помал ризик од смрт предизвикана од коронавирусот, соопшти ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Безбедноста на документите е репер за спроведувањето безвизниот режим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: