Принцот Филип ќе биде погребан во ковчег обложен со олово: Кралска традиција која има научно објаснување


Британскиот принц Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора ќе биде погребан в сабота, на 17 април, а поради корона-мерките, на погребот ќе смеат да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако богатството на принцот Филип не е најголемо во кралското семејство, тој сепак успеал да собере значителна сума за време на неговиот живот. По неговата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меган Маркл не присуствуваше на погребот на принцот Филип на 17 април во Виндзор, но пред последното збогување со војводата од Единбург, таа водеше важен ...
| | веќе видена | слични

Имено, принцот оставил зад себе богатство проценето на 10 милиони фунти, што делумно го заработил за време на неговата кариера во морнарицата и не треба да се ...
| | веќе видена | слични

Иако односот на кралското семејство со војводата од Сасекс, а особено со Меган Маркл, е сериозно нарушен после интервјуто кое поранешната актерка и принцот ...
| | веќе видена | слични

Деновиве се шпекулираше дали Хари ќе остане за 95-от роденден на кралицата. Ако остане, тоа значи дека се случило некое помирување и се изедначиле односите, а ...
| | веќе видена | слични

По погребот на принцот Филип, британските медиуми се занимаваа со темата за наследството на неговиот имот. Принцот остави зад себе богатство проценето на 10 ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл и синот Арчи разговарале со кралицата пред погребот на принцот Филип, тврди кралскиот извор. Војвотката од Сасекс не отпатувала на погребот, што се ...
| | веќе видена | слични

Погребот на принцот Филип, сопруг на британската кралица Елизабета II, помина, па сега британските медиуми се фокусираа на неговото наследство и потенцијалните ...
| | веќе видена | слични

 На 21-ви април кралицата Елизабета го прослави нејзиниот 95-ти роденден, но годинава без саканиот сопруг Филип. Поради неговата смрт, прославата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 290 | | | веќе видена

Коалицијата Алијансата за Албанците и Алтернатива ја поздравуваат одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го врати во Собрание законот со кој ...
сите 192 | | | веќе видена

Советот за општи работи на Европската унија се согласи за примена на ревидираната методологија за проширување во процесот на пристапните преговори со Црна Гора ...
сите 326 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцот Филип ќе биде погребан во ковчег обложен со олово: Кралска традиција која има научно објаснување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: