КОЈА ШТИТИ НАЈБРЗО, А КОЈА НАЈДОЛГО - истражување во Србија за Фајзер, Спутник и Синофарм, еве што покажаа резултатите

Српски Блиц направи ексклузивна анализа од резултатите кои веќе се собрани во таа држава за тоа која вакцина за колку време го создава имунитетот против ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Норвежаните се изложени на поголем ризик од смрт ако бидат вакцинирани со вакцината на „Астразенека“ отколку ако се заразат со Ковид-19, заклучи Националниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во затворот во сојузната држава Ајова, 77 затвореници се под надзор поради несакани ефекти откако ненамерно им е инјектирана шест пати поголема доза на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе граѓани во Хрватска на ревакцинација примија различни вакцини против коронавирус, изјави денеска директорот на Институтот за јавно здравје, Крунослав ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ризикот едно лице да се зарази со коронавирусот е значително помал по примaње на една доза од вакцините на Астра Зенека и Фајзер, покажа британско истражување. ...
| | веќе видена | слични

Една студија за вакцината на Оксфорд / АстраЗенека или Фајзер / Бионтек покажува дека овие две вакцини ги намалуваат инфекциите со коронавирус за речиси две ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот и универзитетски професор д-р Драган Даниловски,за доктори.мк ја расчисти дилемата дали смее да се пие алкохол после вакцинација или не. -Ајде ...
| | веќе видена | слични

Шансите да се заразат со ковид нагло паднаа по првата доза или на АстраЗенека или на Фајзер вакцините, откри студија во Велика Британија. Вакцините дејствувале ...
| | веќе видена | слични

Вакцините дејствувале исто кај сите возрасни групи. Истражувањето на Заводот за национална статистика (ОНС) и Универзитетот во Оксфорд исто така откриле силен ...
| | веќе видена | слични

Откако започна вакцинацијата против коронавирусот, многумина се прашуваат дали ќе се прими третата доза, и ако е така, по колку? Оваа тема е нешто за што многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Словенечкиот претседател Борут Пахор нагласи денеска дека една од првите задачи при претседавањето на Словенија со ЕУ ќе биде деблокирање на почетокот на ...
сите 744 | | | веќе видена

Малата Лара вчера наполни една година, а еден од гостите на нејзиниот роденден беше министерот за здравство Венко Филипче. А Лара, иако има само една година, ...
сите 92 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
сите 397 | | | веќе видена

Не требаше да бидам толку паметен со последниот одговор што го дадов, рече тој пред заминување од Женева Претседателот на САД Џо Бајден се извини за грубиот ...
сите 219 | | | веќе видена

Угостителите реагираат на апсурди во протоколите за работа, откако здравствените власти ги укинаа рестрикциите. Велат дека нејасно е зошто од една страна се ...
сите 175 | | | веќе видена

Ден по официјалните средби што македонската владина делегација ги имаше во Софија со бугарските претставници, копретседавачот на македонско- бугарската ...
сите 92 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈА ШТИТИ НАЈБРЗО, А КОЈА НАЈДОЛГО - истражување во Србија за Фајзер, Спутник и Синофарм, еве што покажаа резултатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: