ПАД НА БИТКОИНОТ И ДОЛАРОТ: Што ги турна надолу?

На денешното тргување во околу 14:06 часот по пекиншко време, цената на биткоинот изнесувала 49.281,40 долари, што е пад од речиси 10 проценти во последните 24 ...
| | веќе видена | слични

Биткоинот и другите дигитални валути нагло паднаа утрово, бришејќи над 260 милијарди долари од пазарната вредност на крипто валути. Токму кога помисливме дека ...
| | веќе видена | слични

Токму кога помисливме дека криптовалутите се движат исклучиво нагоре и немаа намера да „забават“, падот на биткоинот и другите дигитални валути не потсети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 564 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 342 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАД НА БИТКОИНОТ И ДОЛАРОТ: Што ги турна надолу?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: