БОЛЕСТА Е КОМПЛИЦИРАНА, А ВАКЦИНАТА ЈА ПРАВИ НЕКОМПЛИЦИРАНА: Порака од д-р. Петличковски до сите кои се заразени со ковид по примена вакцина

Случаите на инфекција со вируси дури и по вакцинирањето не се изненадувачки и не сугерираат дека нешто не е во ред со вакцините или дека биле дадени ...
| | веќе видена | слични

Норвежаните се изложени на поголем ризик од смрт ако бидат вакцинирани со вакцината на „Астразенека“ отколку ако се заразат со Ковид-19, заклучи Националниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе граѓани во Хрватска на ревакцинација примија различни вакцини против коронавирус, изјави денеска директорот на Институтот за јавно здравје, Крунослав ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 23. април 2021 (ИНПРЕС) – Компанијата „Фајзер“ во текот на мај во Македонија ќе испорача околу 26 000 дози вакцини, најави министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во затворот во сојузната држава Ајова, 77 затвореници се под надзор поради несакани реакции откако ненамерно им е инјектирана шест пати поголема доза од ...
| | веќе видена | слични

Процесот на имунизација против Ковид-19 на територијата на целата држава се одвива добро. Апелирам уште еднаш граѓаните да се пријават за вакцинација на сајтот ...
| | веќе видена | слични

Ризикот едно лице да се зарази со коронавирусот е значително помал по примaње на една доза од вакцините на Астра Зенека и Фајзер, покажа британско истражување. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека епидемиолошката состојба предизвикана од коронавирусот последните денови се подобрува, се намалува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, посочи дека значајно е намален бројот на прегледи и притисокот за прием на пациенти во сите ковид-центри низ државата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БОЛЕСТА Е КОМПЛИЦИРАНА, А ВАКЦИНАТА ЈА ПРАВИ НЕКОМПЛИЦИРАНА: Порака од д-р. Петличковски до сите кои се заразени со ковид по примена вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: