Која фирма дава просечна нето плата повисока од 1.000 евра, а не е банка?

Време зa читање: 2 минути Честа и гордоста на Комерцијална банка АД Скопје како една од трите најтргувани компании во 25-годишното постоење на Македонската ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Советот на Народната банка одржа редовна седница на која беше усвоена Одлуката за изменување и дополнување на Одлуката за начинот и условите под кои ...
| | веќе видена | слични

Народна банка ги прошири можностите за отворање и поседување сметка во странство на македонски правни и физички лица за потребите на трансакции со хартии од ...
| | веќе видена | слични

Се прошируваат можностите за отворање и имање сметка во странство од страна на резидентите за потребите на трансакции со хартии од вредност во странство, ...
| | веќе видена | слични

Кога се знае како и се има со што полесно се пребродува корона кризата. „Македонијатурист“ лани вложи во акции и обврзници, а од дивиденди на своите акции ...
| | веќе видена | слични

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 602 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата, претседателот Пендаровски ќе ...
сите 266 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 239 | | | веќе видена

Здруженито за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ денеска преку соопштение информира дека со посебна загриженост и вчудовиденост ја ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
сите 316 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен за РСЕ во Киев, каде што се состана со највисоките лидери на земјата, вклучувајќи го и претседателот Володимир ...
сите 99 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која фирма дава просечна нето плата повисока од 1.000 евра, а не е банка?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: