Прекината работата на Собранието по двочасовна расправа преку процедурални забелешки


Жолчната расправа во Собранието продолжи и вечерва по двочасовната пауза. Координаторите на пратеничките групи, дел од пратениците и претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата бара избори за решавање на проблемот со нефункционалниот парламент на раб на кворум, власта смета дека нема потреба зашто има стабилно мнозинство. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи која говореше за моменталната ...
| | веќе видена | слични

– „СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е и зошто Собранието функционира онака како што ...
| | веќе видена | слични

Расправа во собраниската сала и денеска на релација власт опозиција на 39 седница на која пак се наоѓа и точката за интерпелација на министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Интерпелацијата за министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, која е на дневен ред на денешната 39. седница, ќе се одржи откако, како што најави денеска ...
| | веќе видена | слични

Интерпелацијата за министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е на дневен ред на денешната 39. седница, но ќе се одржи откако ќе се усогласи терминот со ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на германското стопанство го поздравува донесувањето на законите со кои се овозможи имплементација на петтиот пакет економнски мерки. Потсетува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 390 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прекината работата на Собранието по двочасовна расправа преку процедурални забелешки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: