Производствената и преработувачка индустрија очекува намалување на бројот на вработени

Поповолни се очекувањата во преработувачката индустрија за порачки во март 2021 година, во однос на претходиот месец, поповолни очекувања има и за обемот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на наставниците и соработниците во високообразовните установи во Македонија во академската 2020/2021 година е 4.288, соопшти Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од вкупниот број наставници и соработници, 3 074 или 72 проценти се наставници и 1 214, т.е. 28 отсто се соработници во наставата. Бројот на наставнички и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Компјутерското програмирање и консултантски услуги повторно се најдоа на врвот на листата на највисоки просечни плати исплатени во февруари годинава Фирмите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 244 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 532 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 217 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 85 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Производствената и преработувачка индустрија очекува намалување на бројот на вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: