Богдановиќ: Штетите кои би настанале од суспендирање на урбанистичкиот план ќе ги сноси Општината


Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
| | веќе видена | слични

Слушам и гледам со периферен вид дека се случува голема дебата во јавноста, во медиумите, доби и некакви институционални форми, но изградабата на згради кај ...
| | веќе видена | слични

Просторот кај Холидеј ин е сериозно девастиран. Таму живеат околу 2.000 луѓе во субстандардни услови а се во епицентарот на градот. До пред некоја година немаа ...
| | веќе видена | слични

Здружението на граѓани „Здравје пред профит“, заедно со Институтот за комуникациски студии, на неколку локации во Скопје, преку рекламни билборди, ги прашува ...
| | веќе видена | слични

За време на неговиот мандат започнува постапка за усогласување на ДУП-овите. „Тоа беше седницата на која беа нарачани шамари за мене“, вели Жерновски. „Ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Антикорупциската комисија со иницијатива до Јавното обвинителство, бара да се отвори истрага за злоупотреба на службената положба за поранешните ...
| | веќе видена | слични

„Бетонизацијата на Скопје, надвор од пропис и надвор од јавниот интерес за загадувањето и екологијата на градот ја одобрија градоначалникот Петре Шилегов а ...
| | веќе видена | слични

Иако знаеле дека ДУП-от за паркингот спроти Холидеј ин не е усогласен со Генералниот план, поранешните градоначалници на Центар, Тодоровиќ и Жерновски не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За утре се најавува средба на МОН со неформалната група родители кои се против замената на хартиените учебници со дигитални. Група родители и надлежните во ...
сите 335 | | | веќе видена

ПОЧНА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА По пристигнувањето на 200.000 кинески вакцини од компанијата Синофарм, од денеска во Македонија почнува масовната вакцинација на ...
сите 98 | | | веќе видена

Постои опасност за ЕУ и за земјите од Западен Балкан ако поради поради ненадминати билатерални прашања се попречува евроинтегративниот процес, и тој вакум на ...
сите 286 | | | веќе видена

Граѓаните при закажување на веб – страницата vakcinacija.mk сами направиле погрешен избор на локација каде сакаат да се вакцинираат и поради тоа системот ...
сите 177 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Македонскиот институт за медиуми (МИМ) и Советот ...
сите 168 | | | веќе видена

Скопје пред се има потреба од домаќинско работење, така со 1.7 милиони евра ќе се купат две противпожарни возила со скали, а не едно. Патетични се ...
сите 120 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 9 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богдановиќ: Штетите кои би настанале од суспендирање на урбанистичкиот план ќе ги сноси Општината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: