Нови 890 случаи со Ковид-19, починати 35 лица


4 копии
3 копии
4 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека епидемиолошката состојба предизвикана од коронавирусот последните денови се подобрува, се намалува ...
| | веќе видена | слични

Денеска како дел од вработените во критичната инфраструктура се врши имунизација на пратениците и дел од стручните служби кои во претходниот период не беа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Процесот на имунизација против Ковид-19 на територијата на целата држава се одвива добро. Апелирам уште еднаш граѓаните да се пријават за вакцинација на сајтот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска за време на вакцинацијата на пратениците, кажа за динамиката на пристигнување на вакцини од „Фајзер“ во мај. ...
| | веќе видена | слични

Во А1 СЦ Борис Трајковски денеска ќе се вакцинираат пратениците, а паралелно тече вакцинација на повозрасната категорија на граѓани над 73 години, рече денеска ...
| | веќе видена | слични

Попушта притисокот кон болниците и се намалува бројот на прегледи во ковид центрите, рече денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на прес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 395 | | | веќе видена

Хамас повторно го ракетираше Тел Авив. Израел возврати на ударот. Во новите воздушни напади врз Газа, Израел демолираше шесткатна станбена зграда во Газа за ...
сите 542 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Шефот на државата, Стево Пендаровски не го потпиша указот за прогласување на законот за утврдување правен статус на бесправо изградени објекти. Пендаровски ...
сите 207 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 890 случаи со Ковид-19, починати 35 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: