Меѓу починатите од коронавирусот има и млади луѓе


Се намалуваат болничките прегледи во ковид- центрите, верувам дека овие трендови ќе продолжат. На почетокот на наредната недела ќе зборуваме за тоа какви ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Состојбата со коронавирусот се смирува, а епидемилошката крива спласнува, децидни се надлежните. Сепак, повикуваат на поголема внимателност и во периодот што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјата се најде високо на листата во регионот по бројот на смртни случаи на милион жители, заедно со Босна и Херцеговина, Бугарија, Полска и Словачка Северна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Состојбата со вирусот се смирува, епидемиолошката крива спласнува, а тоа го гледаме по бројот на новодијагностицирани случаи, веќе повеќе денови по ред се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 567 | | | веќе видена

Јас сум убеден дека допрва доаѓаат нашите подобри времиња, нашите минути, нашите часови, нашите месеци, нашите години. Овој пат нема да ја обновуваме ...
сите 364 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 786 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 384 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓу починатите од коронавирусот има и млади луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: