СО МАСКИ, НЕГАТИВЕН ТЕСТ, ДИСТАНЦА: Њујоршката филхармонија по 400 дена одржа концерт со публика (ФОТО)

Њујоршката филхармонија го одржа својот прв концерт по историскиот прекин од повеќе од 13 месеци поради пандемијата на коронавирусот. „Во име на сите нас кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Свечената церемонија на доделување на Британските музички награди следниот месец ќе биде со публика во живо, како дел од истражувањето на владата за тоа како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стфан Јанев во интревју ...
сите 510 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 484 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 156 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СО МАСКИ, НЕГАТИВЕН ТЕСТ, ДИСТАНЦА: Њујоршката филхармонија по 400 дена одржа концерт со публика (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: