Кралицата Елизабета донесе одлука: воените униформи нема да бидат дозволени на погребот на принцот Филип


Високите кралски службеници ќе мора да носат цивилна облека за време на погребот на принцот Филип, што ќе ги намали можните тензии околу тоа кому ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Имено, принцот оставил зад себе богатство проценето на 10 милиони фунти, што делумно го заработил за време на неговата кариера во морнарицата и не треба да се ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл не присуствуваше на погребот на принцот Филип на 17 април во Виндзор, но пред последното збогување со војводата од Единбург, таа водела важен ...
| | веќе видена | слични

Иако односот на кралското семејство со војводата од Сасекс, а особено со Меган Маркл, е сериозно нарушен после интервјуто кое поранешната актерка и принцот ...
| | веќе видена | слични

Деновиве се шпекулираше дали Хари ќе остане за 95-от роденден на кралицата. Ако остане, тоа значи дека се случило некое помирување и се изедначиле односите, а ...
| | веќе видена | слични

По погребот на принцот Филип, британските медиуми се занимаваа со темата за наследството на неговиот имот. Принцот остави зад себе богатство проценето на 10 ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл и синот Арчи разговарале со кралицата пред погребот на принцот Филип, тврди кралскиот извор. Војвотката од Сасекс не отпатувала на погребот, што се ...
| | веќе видена | слични

Погребот на принцот Филип, сопруг на британската кралица Елизабета II, помина, па сега британските медиуми се фокусираа на неговото наследство и потенцијалните ...
| | веќе видена | слични

Богатството што беше во сопственост на принцот Филип не е најголемо во кралското семејство, но тој, сепак, имаше значителна сума за време на неговиот живот. По ...
| | веќе видена | слични

 На 21-ви април кралицата Елизабета го прослави нејзиниот 95-ти роденден, но годинава без саканиот сопруг Филип. Поради неговата смрт, прославата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 562 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 768 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Рускиот заменик-министер за надворешни работи, Сергеј Вершинин, денеска разговарал со генералниот директор на израелското Министерство за надворешни работи, ...
сите 370 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кралицата Елизабета донесе одлука: воените униформи нема да бидат дозволени на погребот на принцот Филип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: