Угостителите пред колапс, најавуваат протести


Протестот на Туристичко угостителската комора продолжува и денеска. Од Комората вчера најавија дека ќе протестираат се до исполнување на барањата. Членовите на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 19. април 2021 (ИНПРЕС) – Претседателот на Независната угостителска комора, Здравко Јосифовски денес во Охрид е на средба со првиот човек на здружението ...
| | веќе видена | слични

„Нема скара – нема мир“, „Субвенции да, кредити не“, „Затворени агенции, пропаднати ваучери“ – се дел од паролите од денешниот протест на туристичко ...
| | веќе видена | слични

Угостителите и туристичките работници повторно на протести. Стотици граѓани од овие сектори со свирежи и транспаренти “Ќе можете ли” се собраа пред ...
| | веќе видена | слични

Угостители, туристички работници, сопственици на игродеки- денеска во знак на протест пред министерството за финансии. Стравуваат за нивните бизниси, бараат ...
| | веќе видена | слични

Незадоволни од досегашната финансиска поддршка, туристичко-угостителскиот сектор на протест пред Министерството за финансии. Учесниците побараа неповратна ...
| | веќе видена | слични

Туристичките работници иако не се затворени, сепак кризата не можат да ја поднесат бидејќи границите се затворени и поради тоа немаат ангажмани, се жалат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 662 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите пред колапс, најавуваат протести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: