Британски научници: Вакцините на „Фајзер“ и на „Астра зенека“ подеднакво ефикасни кај постари од 80 години

2 копии

Првата студија која директно го спореди имунолошкиот одговор на вакцините за коронавирус „Фајзер/ Бионтек“ и на „Астра зенека“ откри силен и сличен одговор кај ...
| | веќе видена | слични

И бремените и жените кои дојат треба да примат вакцина против коронавирус. Иако вакцинацијата не е задолжителна, ставот на експертите е дека овие категории на ...
| | веќе видена | слични

Дописи со кои се препорачува вакцинација за бремени жени и доилки денеска и утре ќе пристигнат на местата за изјави за Нова.рс претседателот на Националното ...
| | веќе видена | слични

„Во моментот кога ќе се приближиме до бројката од над 2/3 од населението да се вакцинирани, нема да имаме повеќе од 100 нови случаи на ден, ќе биде доволна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако успееме да вакцинираме повеќе од четири милиони граѓани во следните неколку месеци, тогаш нивото на колективен имунитет ќе биде доволно за да се вратиме во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во ТРЕТАТА рунда на вакцинација, што се очекува наесен, најдобро е да се прими вакцина направена на платформа на друг производител на вакцини, а не со онаа ...
| | веќе видена | слични

Српски микробиолог тврди дека за третата доза подобро е да се прими вакцина од друг производител. Микробиологот и професор на Медицинскиот факултет на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 188 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Нема подобрување во македонско - бугарските односи. Бугарија е во стапица поради блокадата на Северна Македонија, вели екс бугарскиот заменик-министер за ...
сите 479 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британски научници: Вакцините на „Фајзер“ и на „Астра зенека“ подеднакво ефикасни кај постари од 80 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: