Рашковски замина, планот за хациенда стоо


По објавените информации во јавноста дека при извршен претрес во канцеларијата на Драги Рашковски на Правниот факултет бил пронајден софтвер за прашања на ...
| | веќе видена | слични

На поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на глава му стои уште најмалку една истрага откако Обвинителството за гонење на организиран ...
| | веќе видена | слични

Фирмата под истрага Инвока Груп, преку која екс генералниот секретар на Влада Драги Рашковски го набавил спорниот сообраќаен софтвер, го одржувала и хостингот ...
| | веќе видена | слични

Кривичниот совет во Основниот суд во Скопје вчера ја прифати жалбата на Основното јавно обвинителство за одлуката Драги Рашковски да биде во домашен притвор и ...
| | веќе видена | слични

Веста дека во компјутерите на компанијата „Инвока груп“ се пронајдени тестовите од Академијата за судии и јавни обвинители дополнително ја подрива довербата во ...
| | веќе видена | слични

Нов скандал за поранешниот Генерален секретар Драги Рашковски објавува неделникот „Фокус“. Ова се случило непосредно пред тој да ја напушти функцијата. ...
| | веќе видена | слични

Драги Рашковски кој пред скоро една недела поднесе оставка од позицијата генерален секретар на Владата од домашен притвор вчера беше префрлен во затворски по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

На велешани кои завчера не се појавија на вакцинирање во Кавадарци, вчера не им било дозволено да се вакцинираат во пунктот во Велес, иако Министерството ...
сите 254 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 201 | | | веќе видена

Случувањата во Собраниети на 27 април во 2017 година и актуелната политичка и економска состојба во Македонија ќе бидат двете теми на кои денеска во 15 часот ...
сите 196 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 279 | | | веќе видена

Преговорите на Северна Македонија и Албанија за членство во Европската Унија треба да започнат што поскоро, за да се зачува кредибилитетот на процесот на ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рашковски замина, планот за хациенда стоо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: