Истражување во Калифорнија: Кои се шансите за зараза од корона вирус по вакцинирањето

Вакцината е една од главните алатки кои помагаат во борбата против пандемијата на коронавирус, но ниту една вакцина не е 100 отсто ефикасна. Ова значи дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Унгарските податоци покажуваат дека само еден отсто од вакцинираните со единечна доза се заразиле со коронавирус, јавија унгарски медиуми цитирајќи го шефот на ...
| | веќе видена | слични

 Ова се опциите што би требало да ги имаат 15.000 македонски државјани кои поради недостаток на вакцини во земјава решија да се вакцинираат во Србија со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Податоците од Унгарија покажуваат дека само еден процент од вакцинираните граѓани со една доза вакцина против Ковид-19 се заразиле со коронавирусот, а по две ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Скопје, 22. април 2021 (InPress) – Нашата држава веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ, со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да патуваат во ...
| | веќе видена | слични

Белград е првиот град во Србија со повеќе од 40 проценти вакцинирани возрасни лица, следен од Ужице со 39,14 проценти имунизирани граѓани, потоа Сремска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 187 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражување во Калифорнија: Кои се шансите за зараза од корона вирус по вакцинирањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: