Поранешниот дом на кралицата и принцот Филип во Малта ќе стане музеј

2 копии

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
| | веќе видена | слични

Од Индија повторно пристигнуваат бизарни вести. Малкумина можат да поднесат лебарки да им лазат по дома, но колкумина би се преселиле повеќепати од дома поради ...
| | веќе видена | слични

Двојката од Бопал, Индија, долго време се надевале дека ќе најдат куќа без лебарки, но сопругот сега се подготвува да поднесе барање за развод, пренесува Одити ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Индиски млад брачен пар, од градот Бопал, за само три години смениле 18 различни куќи поради екстремната фобија од лебарки на сопругата. Двојката долго време ...
| | веќе видена | слични

 Пред Елизабета да седне на кралскиот трон, таа и Филип живееја во Малта, а токму овде имаа можност да го искусат нормалниот живот, како најобичен брачен пар. ...
| | веќе видена | слични

Домашните работи долго време се сметаа за должност на сопругата и има сè повеќе судски случаи во кои домаќинките бараат отштета од поранешните сопружници и ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 13 мај 2021 почнува од ...
сите 331 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 360 | | | веќе видена

Португалското претседателство и натаму вложува напори да се изнајде решение помеѓу Скопје и Софија за да може пред крајот на јуни да се отворат преговорите со ...
сите 351 | | | веќе видена

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЌЕ ПОЧНУВА ОД ПОЛНОЌ Владата на 69-та редовна седница, донела одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен ...
сите 127 | | | веќе видена

Постои многу силна поддршка за одржување на првата меѓувладина конференција и нема поддршка за раздвојување на Македонија и Албанија. Ваква порака денеска е ...
сите 293 | | | веќе видена

Причината зашто младите си одат од земјава не е зашто не сме членка на ЕУ, туку зашто условите во Македонија не се доволно добри, вели Ева Цветковска, ...
сите 152 | | | веќе видена

Вредноста на криптовалутата Етерум, со денови расте и ги руши сопствените рекорди. Моменталната цена е околу 3.500 долари, што претставува раст од повеќе од 5 ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот дом на кралицата и принцот Филип во Малта ќе стане музеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: