„Нема толеранција за никого“: Истрагата за аферата со пасошиште ќе се прошири


„Истрагата за случајот „Двојник“, ќе се прошири.Нема толеранција за ниту еден, кој сака нека е тој, и во структурите на МВР и во државата генерално, рече ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Она што сега е различно, од она што било претходно, е што се градат и на дело функционираат механизми што ја санкционираат корупцијата кај нас, или имаат ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе се искорени корупцијата во Македонија или не зависи од политичката волја да се создадат квалитетни институции, оценуваат аналитичарите. Петгодишната ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум како и сите други граѓани со своја обврска и одговорност. Секој министер за правда има тешка задача во комуникацијата на извршната власт со судството, ...
| | веќе видена | слични

Обезбедување на транспарентни вработувања во јавниот сектор, намалување на корупцијата во јавните набавки и доделувањето на државна помош, зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе се искорени корупцијата во Македонија или не зависи од политичката волја да се создадат квалитетни институции, оценува адвокатот Драган Малиновски, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Националната стратегија за спречување корупција и судир на интереси и Акцискиот план за спроведување 2021 – 2025 година, опфаќаат 14 критични сектори, од кои ...
| | веќе видена | слични

Урбанизам и просторно планирање, животна средина, земјоделство и спорт се секторите кои за првпат се најдоа во Националната стратегија за спречување на ...
| | веќе видена | слични

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 567 | | | веќе видена

Јас сум убеден дека допрва доаѓаат нашите подобри времиња, нашите минути, нашите часови, нашите месеци, нашите години. Овој пат нема да ја обновуваме ...
сите 364 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 786 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 384 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Нема толеранција за никого“: Истрагата за аферата со пасошиште ќе се прошири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: