МЗ: Дваесет и петгодишниот пациент починал во Систина и имал хронично заболување

Дваесет и петгодишниот пациент од Гевгелија кој се најде во денешната статистика на починати лица од Ковид – 19 имал хронично заболување. На прашање на Фокус ...
| | веќе видена | слични

Недостатокот на вода во Тетово оневозможи компанијата која ја изгради модуларната болница за пациенти со ковид-19, да го тестира системот за вода во тој ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 21. април 2021 (ИНПРЕС) – Во периодот од 12-ти до 18-ти април тестирани се вкупно 21.763 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.865 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

РАШКОВСКИ ОД КУЌЕН ОДИ ВО ЕФЕКТИВЕН ПРИТВОР 30 дена притвор му се одредени на екс генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски кој претходно доби куќен ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа пријавени се вкупно 47 починати лица: 22 од Скопје (45, 52 , 57, 58, 60, 61, 62, 63, 63, 65, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 333 | | | веќе видена

Станува збор за предлог законско решение коешто доаѓа од владејачкото мнозинство односно од СДСМ и не доаѓа на предлог од ВМРО-ДПМНЕ. Оние тези коишто се ...
сите 271 | | | веќе видена

Грција е еден од најпосветените наши пријатели за нашата ЕУ перспектива, истакнува претседателот на Владата на Северна Македонија Зоран Заев во интервју за МИА ...
сите 808 | | | веќе видена

Донацијата од шест илјади вакцини „Астра-Зенека“, што македонските гранични полицајци ја добија од Унгарија, нема да заврши кај нив, затоа што повеќето се ...
сите 142 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Дваесет и петгодишниот пациент починал во Систина и имал хронично заболување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: