„МГ Фешн“: Сакаме да инвестираме во парк и фонтана со површина колку градскиот плоштад на паркингот кај „Холидеј ин“


На денешната прес-конференција компанијата инвеститор на проектот „Гранд Скопје“, „МГ Фешн“, понуди соработка на Општина Центар за инвестирање во изградба на ...
| | веќе видена | слични

По вчерашното поднесување на петицијата до Владата и Општина Центар со која бараат во никој случај да не се суспендира планот и да се спречи изградбата на ...
| | веќе видена | слични

„Прашање на естетика е дали го личи градот таму да има повеќе висококатници. Тоа што мене ми пречи е дека во центарот на градот имаме дупка буквално“, вели ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Жителите на населбата Ново Маало започнале правни консултации и велат дека ќе ги искористат сите правни механизми доколку Општина Центар одлучи да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако вчера поднесоа петиција до Владата и Општина Центар со која бараат во ниту еден случај да не се направи суспензија на планот за комплексот спроти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почнуваме со мобилизација на правен тим во одбрана на нашите ставови, велат жителите на Ново Маало откако вчера поднесоа петицијата до Владата и до Општина ...
| | веќе видена | слични

Жителите на скопско Ново Маало од почетокот го поддржуваат проектот за урбанизација на делот кај Холидеј Ин. Тие сметаат дека овој проект ќе им овозоможи ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на архитекти не се согласува со ваков план за згради кај „Холидеј ин“. Не се против градба, но бараат промена на планот. Ако треба да се плати ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Ново Маало поднесоа петиција до Владата и Општина Центар со која бараат итно да постапат согласно законите и да овозможат изградба на комплексот ...
| | веќе видена | слични

Одобрението за градба се издава доколку се исполнети сите услови пропишани во Законот за градење, изјави владиниот портпарол Душко Арсовски, прашан за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија се вакцинирани 150.000 граѓани со прва доза од вакцината против корона вирусот и уште 30.000 граѓани кои се ревакцинирани, информираше денеска ...
сите 344 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 662 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 315 | | | веќе видена

Индискиот премиер Нарендра Моди ги предупреди своите сонародници да преземат дополнителни мерки на претпазливост бидејќи разорната епидемија на коронавирусот ...
сите 350 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„МГ Фешн“: Сакаме да инвестираме во парк и фонтана со површина колку градскиот плоштад на паркингот кај „Холидеј ин“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: