„Оштетени штедачи“: Очекуваме позитивна одлука од Уставниот суд, утре ќе оддржиме мирен собир пред судот


Здружението „Оштетени штедачи“, попладнево испратија допис до медиумите во кое велат дека утре очекуваат позитивен исход од одлуката на Уставниот суд врзана за ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд ќе ја преиспитува уставноста на дел од законот за банки, според кој приоритет за обештетувања од стечајната маса прво има Фондот за осигурување ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Здружението на оштетени физички и правни лица од Еуростандард банка „Правда за штедачи” им честита на уставните судии за поведената постапка по нивната ...
| | веќе видена | слични

По неколку одложување, Уставниот суд денеска ја разгледа и ја прифати иницијативата на Здружението на оштетени физички и правни лица од Еуростандард банка, со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Се чувствувам добро по примање на вакцината и уште еднаш апелирам до граѓаните да се вакцинираат бидејќи сите вакцини се безбедни и предизвикуваат имунизација. ...
сите 613 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 234 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 212 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, таботната посета на Естонија, ја почна изутрината во Талин со средба со ...
сите 249 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Оштетени штедачи“: Очекуваме позитивна одлука од Уставниот суд, утре ќе оддржиме мирен собир пред судот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: