Во кој град имаме најмалку активни случаи на ковид?


Скопје, 22. април 2021 (ИНПРЕС) – Следната недела, врз основа на бројот на нови случаи и притисокот за прием на пациенти кон болниците во следниот период, ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 22. април 2021 (InPress) – Нашата држава веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ, со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да патуваат во ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 21. април 2021 (ИНПРЕС) – Во периодот од 12-ти до 18-ти април тестирани се вкупно 21.763 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, во вчерашното гостување во „Сител“ зборуваше за состојбата со коронавирусот во земјава. Филипче изјави дека притисокот ...
| | веќе видена | слични

Од епидемиолошката состојба ќе зависи какви мерки ќе има за празниците, изјави министерот за здравство Венко Филипче и посочи, дека како и досега единствен ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Сител рече дека во момементов не се користи максималниот капацитет за ...
| | веќе видена | слични

Тоа што ќе ја смени сликата во однос на динамиката и на вакцинирањето во Скопје и во другите градови е големата количина на вакцини од Кина што треба да стигне ...
| | веќе видена | слични

Следната недела ќе одлучиме дали ќе има полициски час и рестриктивни мерки за време на претстојните верски празници, рече министерот за здравство, Венко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 288 | | | веќе видена

Барањата за живи свирки и свадби ќе бидат разгледувани во понеделник, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Комисијата за заразни болести ќе ги ...
сите 285 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 552 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 481 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во кој град имаме најмалку активни случаи на ковид?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: