949 новозаразени со коронавирус, 33 починати меѓу нив 25 годишен пациент


4 копии

Нашата држава веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ, со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да патуваат во Грција, откако тамошните власти ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, во вчерашното гостување во „Сител“ зборуваше за состојбата со коронавирусот во земјава. Филипче изјави дека притисокот ...
| | веќе видена | слични

Од епидемиолошката состојба ќе зависи какви мерки ќе има за празниците, изјави министерот за здравство Венко Филипче и посочи, дека како и досега единствен ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Сител рече дека во момементов не се користи максималниот капацитет за ...
| | веќе видена | слични

Тоа што ќе ја смени сликата во однос на динамиката и на вакцинирањето во Скопје и во другите градови е големата количина на вакцини од Кина што треба да стигне ...
| | веќе видена | слични

Следната недела ќе одлучиме дали ќе има полициски час и рестриктивни мерки за време на претстојните верски празници, рече министерот за здравство, Венко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат вкупно 329 пациенти, и има слободни кревети. Во ковид центрите во Скопје во изминативе 24 часа се ...
сите 675 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 290 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 472 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Десет члена на семејство беа убиени утрово во израелски воздушен напад во западниот појас Газа, јавија француски медиуми повикувајќи се на палестинските ...
сите 436 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

949 новозаразени со коронавирус, 33 починати меѓу нив 25 годишен пациент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: