Сашо Мијалков заработи 20 години затвор, но ќе му се суди за уште четири предмети

Екс шефот на УБК Сашо Мијалков го чекаат 20 години затвор по изречените пресуди за двата предмети „Таргет-Тврдина“ и „Трезор“, но обвинет и осомничен е уште во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Екс премиерот Никола Груевски на Фејсбук го искоментира замрзнувањето на имотот. Вели дека тие знаат чиј имот замрзнале, но дека негов не е. „ Денес дознав ...
| | веќе видена | слични

Експремиерот Никола Груевски кој се наоѓа во бегство во главниот град на Унгарија, на социјалните мрежи по повод запленувањето на имот од страна на Јавното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот премиер, Никола Груевски, преку социјалните мрежи реагира дека власта се обидува да монтира случај против него со уцени и закани принудувајќи луѓе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новооткриените 3.000 метри квадратни плац на Водно и двата стана на екс премиерот Никола Груевски, се замрзнати со одлука на Основен кривичен суд, пренесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

На велешани кои завчера не се појавија на вакцинирање во Кавадарци, вчера не им било дозволено да се вакцинираат во пунктот во Велес, иако Министерството ...
сите 254 | | | веќе видена

Стево Пендаровски и Христијан Мицкоски ги затоплуваат односите. Дали 27ми април станува основа за помирување на претседателот и опозицијата? Дали се подготвува ...
сите 195 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 317 | | | веќе видена

Преговорите на Северна Македонија и Албанија за членство во Европската Унија треба да започнат што поскоро, за да се зачува кредибилитетот на процесот на ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сашо Мијалков заработи 20 години затвор, но ќе му се суди за уште четири предмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: