На сајтот за вакцинација се пријавиле околу 140 000 граѓани

10 копии
2 копии

Во вечерашното гостување на Тема на денот на Сител телевизија министерот за здравство Венко Филипче изјави дека кај нас засега нема да се дава АстраЗенека за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поради слободните термини и достапните количини на вакцината на Астра Зенаека, во Грција, од следниот вторник ќе се отвори платформата за закажување термин за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За сега кај нас нема да ја даваме вакцината на Астра Зенека на лица помлади од 60 години, има мала бројка на тромботични ситуации кои се предизвикани особено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Словенија, луѓето кои прележале коронавирус ќе примат само една доза вакцина. Оние кои се заразиле по првата доза, ќе ја добијат втората доза шест месеци ...
| | веќе видена | слични

Од денеска граѓаните се вакцинираат и со 10 те илјади дози од  вакцините на „Фајзер“ кои што пристигнаа во понеделникот. Досега вакцинирани се над 43 илјади ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На сајтот за вакцинација се пријавиле околу 140 000 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: