Инвеститорите го презентираа идејното решение за висококатниците кај „Холидеј ин“


1.000 паркинг места, 6.520 метри квадратни зелени површини, максимална планирана катност П плус 22 ката, површина на градба согласно идејниот проект е 9, 165 ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера поднесоа петиција до Владата и Општина Центар со која бараат во ниту еден случај да не се направи суспензија на планот за комплексот спроти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почнуваме со мобилизација на правен тим во одбрана на нашите ставови, велат жителите на Ново Маало откако вчера поднесоа петицијата до Владата и до Општина ...
| | веќе видена | слични

Жителите на скопско Ново Маало од почетокот го поддржуваат проектот за урбанизација на делот кај Холидеј Ин. Тие сметаат дека овој проект ќе им овозоможи ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на архитекти не се согласува со ваков план за згради кај „Холидеј ин“. Не се против градба, но бараат промена на планот. Ако треба да се плати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на Ново Маало поднесоа петиција до Владата и Општина Центар со која бараат итно да постапат согласно законите и да овозможат изградба на комплексот ...
| | веќе видена | слични

Одобрението за градба се издава доколку се исполнети сите услови пропишани во Законот за градење, изјави владиниот портпарол Душко Арсовски, прашан за ...
| | веќе видена | слични

Со писмо и петиција потпишана од 350 луѓе жителите на Ново Маало бараат од Владата и општина Центар веднаш да се издаде дозвола за градба на висококатниците ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека службите на Министерството ќе постапат веднаш доколку Општина Центар до нив достави елаборат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Станува збор за предлог законско решение коешто доаѓа од владејачкото мнозинство односно од СДСМ и не доаѓа на предлог од ВМРО-ДПМНЕ. Оние тези коишто се ...
сите 271 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инвеститорите го презентираа идејното решение за висококатниците кај „Холидеј ин“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: