Драги Рашковски си поднесе оставка, ВМРО-ДПМНЕ бара судска разрешница


Откако неговото име се поврза со тендери, набавка на софтвери кои не се уботребуваат, непријавен имот, но и ангажирање на блиски луѓе, како во Владата така и ...
| | веќе видена | слични

Драги Рашковски кој пред скоро една недела поднесе оставка од позицијата генерален секретар на Владата од домашен притвор вчера беше префрлен во затворски по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски попладнево е спроведен во затворот во Шуто Оризари. Директорот на затворот Филип Андонов во изјава ...
| | веќе видена | слични

Од судско-обвинителски извори, САКАМДАКАЖАМ.МК дознава дека четврто осомничениот во истрагата не успеал да го форматира телефонот пред да му биде одземен и во ...
| | веќе видена | слични

Кривичниот совет во Основиот кривичен суд ја прифати жалбата на Обвинителството за организиран криминал и корупција во истрагата за набавка на софтвер за ...
| | веќе видена | слични

Четвртоосомничениот за случајот со набавката на софтвер за МВР од фирмата „Инвока“ не успеал на време да го форматира телефонот, па обвинителите фатиле порака ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 651 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 334 | | | веќе видена

Во организација на министрите за надворешни работи на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и ...
сите 845 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 80 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 471 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 164 | | | веќе видена

Израел се подготвува да почне копнена офанзива против палестинските милитанти ..Десетини резервни единици од падобранската, пешадиската и оклопната бригада на ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драги Рашковски си поднесе оставка, ВМРО-ДПМНЕ бара судска разрешница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: