Короната однесе уште 33 животи


6 копии

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нашата држава веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ, со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да патуваат во Грција, откако тамошните власти ќе ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, во вчерашното гостување во „Сител“ зборуваше за состојбата со коронавирусот во земјава. Филипче изјави дека притисокот ...
| | веќе видена | слични

Од епидемиолошката состојба ќе зависи какви мерки ќе има за празниците, изјави министерот за здравство Венко Филипче и посочи, дека како и досега единствен ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Сител рече дека во момементов не се користи максималниот капацитет за ...
| | веќе видена | слични

Тоа што ќе ја смени сликата во однос на динамиката и на вакцинирањето во Скопје и во другите градови е големата количина на вакцини од Кина што треба да стигне ...
| | веќе видена | слични

Следната недела ќе одлучиме дали ќе има полициски час и рестриктивни мерки за време на претстојните верски празници, рече министерот за здравство, Венко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 651 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 334 | | | веќе видена

Во организација на министрите за надворешни работи на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и ...
сите 845 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 80 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 471 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 164 | | | веќе видена

Израел се подготвува да почне копнена офанзива против палестинските милитанти ..Десетини резервни единици од падобранската, пешадиската и оклопната бригада на ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Короната однесе уште 33 животи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: