Досега на веб страницата за вакцинација се пријавиле околу 140.000 граѓани

Досега на веб страницата за вакцинација се пријавиле околу 140.000 лица. Владата планира преку кампањи да ја подигнува свеста на граѓаните за потребата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Случаи на Ковид-19 „експлодирале“ во март во пензионерски дом во САД каде што голем дел од корисниците биле вакцинирани, откако невакциниран член на персоналот ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Во вечерашното гостување на Тема на денот на Сител телевизија министерот за здравство Венко Филипче изјави дека кај нас засега нема да се дава АстраЗенека за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поради слободните термини и достапните количини на вакцината на Астра Зенаека, во Грција, од следниот вторник ќе се отвори платформата за закажување термин за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За сега кај нас нема да ја даваме вакцината на Астра Зенека на лица помлади од 60 години, има мала бројка на тромботични ситуации кои се предизвикани особено ...
| | веќе видена | слични

Но,властите  нема да ја прекинат програмата за вакцинација со оваа вакцина, соопштија денеска владините експерти. Шест медицински работници во провинцијата ...
| | веќе видена | слични

Иако вакцинацијата е во тек има и такви кои сè уште размислуваат дали да ја примат вакцината, наведувајќи го фактот дека некои дилеми во врска со безбедноста и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 146 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 211 | | | веќе видена

„Откако 11 години системски го уништуваше образованието, денес ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со реформите што носат модерен и ефикасен образовен систем.Затоа ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Досега на веб страницата за вакцинација се пријавиле околу 140.000 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: