ИКТ индустријата со импозантни резултати, Мицкоски смета дека е недоволна владината поддршка


2 копии

ИКТ индустријата во земјава, и покрај КОВИД-кризата, бележи импозантни бројки. Иднината е во дигитализацијата и затоа државата треба да ги зема предвид ...
| | веќе видена | слични

Германската компанија „Дрекслмајер“ добива државна помош за новиот инвестициски циклус и со тоа стана петта странска компанија која во изминатите осум месеци ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменикот на претседатеот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори, Фатмир Битиќи и управителите на Дрекслмајер, Јозеф ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Договор за државна помош од 16 милиони евра денеска потпиша Владата со германската компанија „Дрекселмајер“ со кој е предвидено изградба на нова производствена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Левица, по анонимни дојави од повеќемина поранешни и сегашни вработени во фабриката Дрекслермаер, лоцирана близу Кавадарци (ДММ), дојде до сознанија дека, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпишан e договор за државна помош со Дрекслмајер. Станува збор за нова инвестиција во Кавадарци и Куманово во вредност од 16 милиони евра и околу 1.000 нови ...
| | веќе видена | слични

Левица објави дека Дракслмајер планира следната година да отпушти 2.000 до 3.000 работници, откако денеска во Владата беше потпишан договор за државна помош со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Заменикот на претседатеот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори, Фатмир Битиќи и управителите ...
| | веќе видена | слични

Германската компанија „Дрекселмаер“ чија дејност е производство на кабелски сетови, комплетни електрични системи за „Ауди“, БМВ, „Бугати“, „Кадилак“, „Јагуар“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 567 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 609 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 341 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИКТ индустријата со импозантни резултати, Мицкоски смета дека е недоволна владината поддршка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: