Генерали Инвестментс: Инвеститорите со долгорочни цели на заштеда потребно е да истраат


Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска учествуваше на онлајн Форумот за Западен Балкан: Дијалог на високо ниво за социо-економското ...
| | веќе видена | слични

Лицата со нетипичен развој, Ромите, ЛГБТИ-заедницата, жените се особено засегнати во периодот на пандемија. Тие повторно се на маргините, опколени од ...
| | веќе видена | слични

Медиумите имаат важна улога во одржувањето на солидарноста и почитувањето на различностите, како и клучна улога во подигањето на свеста за прашања што влијаат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

(Интервју со потпретседателката на ЕК, Вера Јурова) Да почнеме со најновите реформи што Европската комисија одлучи да ги преземе во контекст на медиумската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот за етика во медиумите во соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје, организира онлајн настан на тема „Инклузивно известување за различностите во ...
| | веќе видена | слични

Секоја компанија вреди толку колку што вредат нејзините работници. Меѓутоа кога единствената цел на компаниите е профитот, ова останува само флоскула. Профитот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 518 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 342 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс: Инвеститорите со долгорочни цели на заштеда потребно е да истраат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: