ЕЦБ: Европејците очекуваат безбедност и приватност од дигиталното евро

Граѓаните на еврозоната очекуваат дека употребата на дигиталното евро е безбедна и евтина и пред се, ќе ја гарантира приватноста, покажува најновата студија на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Советот на Народната банка одржа редовна седница на која беше усвоена Одлуката за изменување и дополнување на Одлуката за начинот и условите под кои ...
| | веќе видена | слични

Народна банка ги прошири можностите за отворање и поседување сметка во странство на македонски правни и физички лица за потребите на трансакции со хартии од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Англиската банка и Министерството за финансии на Велика Британија најавиле дека воспоставуваат работна група која ќе ја разгледува можноста за воведување на ...
| | веќе видена | слични

Се прошируваат можностите за отворање и имање сметка во странство од страна на резидентите за потребите на трансакции со хартии од вредност во странство, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Најновата студија на Европската централна банка покажа дека граѓаните во еврозоната очекуваат употреба на идното дигитално евро да ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Паѓа цената на Биткоин по забраната од Турција за плаќање со крипто во услови на кризата со лирата. Стравувањата на милијардерот Реј ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 610 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата, претседателот Пендаровски ќе ...
сите 265 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 239 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 216 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
сите 260 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕЦБ: Европејците очекуваат безбедност и приватност од дигиталното евро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: