Астрономски 424 милијарди евра ја чини Франција кризата со Ковид-19

5 копии
3 копии

Австриската Влада ќе усвои ребаланс на буџетот за тековната година со рекорден дефицит од 30,7 милијарди евра. Министерството за финансии очекува оваа година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот долг на Германија надмина две милијарди евра, но експертите од земјите во еврозоната се најмногу загрижени за Италија. Намерата на Европската Унија е ...
| | веќе видена | слични

Црногорската економија практично е опустошена од коронакризата. Јавниот долг во оваа земја ја надмина вкупната вредност на БДП, а без работа е речиси секој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Граѓаните втор месец го чекаат најавеното простување на каматите на долговите постари од три месеци кон државните и јавните претпријатија, како и за даноци кон ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 564 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 342 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Астрономски 424 милијарди евра ја чини Франција кризата со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: