Принцот Ендрју ја извести британската кралица Елизабета дека на погребот на принцот Филип, сака да се појави во униформа на адмирал


Откако принцот Ендрју ја извести својата мајка – британската кралица Елизабета Втора, дека на погребот на неговиот татко – принцот Филип, сака да се појави во ...
| | веќе видена | слични

Изјавата беше објавена денес на нејзиниот 95. роденден, под која таа лично беше потпишана Кралицата Елизабета Втора се заблагодари за поддршката и љубезноста ...
| | веќе видена | слични

Погребот на принцот Филип, што се одржа на 17 април, го гледале повеќе луѓе отколку свадбата на Меган и Хари, пренесоа британските медиуми. „Иако погребната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Јавноста имаше големи очекувања од војвотката од Кембриџ, но таа ги надмина сите тие очекувања на погребот на принцот Филип. И не станува збор само за ...
| | веќе видена | слични

Следната недела е роденден на кралицата и сите се прашуваат дали Хари ќе остане да биде до неговата баба Кралицата ќе го прослави 95-от роденден со своето ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора денеска го прославува својот 95 роденден. Таа роденденот ќе го прослави без традиционалната воена парада која се одржува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Покојната принцеза Дајана до денес остана најсаканата личност од британското кралско семејство, без оглед на бројните скандали кои што ги поврзуваа за неа. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 13 мај 2021 почнува од ...
сите 338 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 330 | | | веќе видена

Пред почетокот на заседанието на шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ, германскиот министер за Европа Михаел Рот истакна дека мирот, напредокот, ...
сите 331 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 91 | | | веќе видена

Постои многу силна поддршка за одржување на првата меѓувладина конференција и нема поддршка за раздвојување на Македонија и Албанија. Ваква порака денеска е ...
сите 297 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски имаат проблем што се води неселективна борба против корупција, имаат проблем што процесот на имунизација се одвива непречено, имаат ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцот Ендрју ја извести британската кралица Елизабета дека на погребот на принцот Филип, сака да се појави во униформа на адмирал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: