ЕПИДЕМИОЛОШКАТА КРИВА ОДИ НАДОЛУ: Намален бројот на новозаразени, но полицискиот час би продолжил и по 20. април ако има потреба


Бројот на новодијагностицирани со корона вирусот денеска е околу 1000, изјави министерот Венко Филипче, истакнувајќи дека повторно во земјава има тренд на ...
| | веќе видена | слични

Франција планира да ги укине ограничувањата за патувања и да го олесни полицискиот час на национално ниво на 2 мај, според очекувањата дека наскоро ќе почнат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Холандскиот премиер Марк Руте најави олеснување на анти-ковид мерките во земјата од 28 април, со укинување на полицискиот час и делумно отворање на терасите ...
| | веќе видена | слични

Воведувањето на полицискиот час во јануари, прв во Холандија по Втората светска војна, ги предизвика најголемите улични немири во последните неколку децении. – ...
| | веќе видена | слични

Рестрикциите што важеа до денеска - забрана за седење во кафеани, кафулиња, обложувалници и посети на фитнес центри, се продолжуваат уште седум дена, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕПИДЕМИОЛОШКАТА КРИВА ОДИ НАДОЛУ: Намален бројот на новозаразени, но полицискиот час би продолжил и по 20. април ако има потреба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: