Европратеникот Шидер за Македонија: Аферата со лажните пасоши е скандал, но нема да има последици


Европратеникот Андреас Шидер ја оцени аферата со изработка на оригинални паосши со лажен идентитет за регионални криминалци од страна на референти и контролири ...
| | веќе видена | слични

Иако сегашната истрага за „Двојник“ се води и внатре во МВР, но и надвор кон други институции, досега не е утврдена организирана група во случајот. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Албанскиот претседател Илир Мета на попладневната прес-конференција искажа сериозни обвиненија дека во округот Корча на „лица со рекордни криминални досиеја им ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Албанија Илир Мета во пресрет на изборите во таа земја на 25 април денеска официјално побарал од тамошните институции да го испитаат скандалот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја обелодени аферата „ Мафија 2 “ каде што повеќе од 20 илјади граѓани имаат дупликат матични ...
| | веќе видена | слични

Зачестените инкриминирани случаи со фалсификување на македонските патни документи не само што отворија ново поглавје во криминалното портфолио на нашето ...
| | веќе видена | слични

По шпекулациите во јавноста дека Северна Македонија може да го изгуби безвизниот режим со ЕУ поради аферата „Двојник“ или „Мафија“, како што ја нарекува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата смета дека одвојувањето на Албанија и Македонија не е во ничиј интерес и дека непринципиелноста од страна на ЕУ може да има последици за целиот регион. ...
сите 490 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 104 | | | веќе видена

Над 86 % од Бугарите се обединети за идејата дека не може да се откажат од историските корени и историскиот идентитет. Оваа идеја ја обединува речиси целата ...
сите 169 | | | веќе видена

Драстичното намалување на бројот на новозаразени, доведе и до намалуавње на бројот на хоспитализирани пациенти, па како што известува Министерството за ...
сите 219 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски имаат проблем што се води неселективна борба против корупција, имаат проблем што процесот на имунизација се одвива непречено, имаат ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европратеникот Шидер за Македонија: Аферата со лажните пасоши е скандал, но нема да има последици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: