Еден Биткоин како двособен стан во Скопје: Повторно руши рекорди

5 копии

Норвешкиот Стабилизациски фонд соопшти дека остварил профит од 382 милијарди круни (45,7 милијарди долари) во првиот квартал, пред се поради силниот раст на ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на светскиот пазар паднаа за еден долар денес поради стравот дека Индија може да воведе рестриктивни мерки поради зголемениот број на лица ...
| | веќе видена | слични

Компанијата работеше со загуба од 1,4 милијарди долари во првите три месеци од оваа година. Во истиот период минатата година, загубата е 1,7 милијарди долари, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Оваа дигитална валута, секако, забележа свои подеми и падови во текот на својот краток век. Но, зголемениот раст што го доживува во ...
| | веќе видена | слични

Расположението на пазарот можеше да се влоши поради гласините дека Министерството за финансии на САД планира да казни неколку финансиски институции за перење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две седмици велешани за да бидат вакцинирани против Ковид-19 патуваа до Кавадарци. Тие реагираа на ова, по што Владата одлучи и Велес да добие пункт за масовна ...
сите 526 | | | веќе видена

Доколку Бранко Црвенковски има идеја, ако е политички нереализиран или пак, оставил нешто нереализирано додека бил на политички или партиски позиции, а не го ...
сите 378 | | | веќе видена

Следната недела се очекува да биде објавен повик и за поддршка на фитнес центрите и други објекти кои биле принудно затворени поради пандемијата, рече ...
сите 137 | | | веќе видена

Десет години по првиот закон за легализација на дивоградбите за едно евро квадрат, Собранието изгласа нов закон за легализација. Овој пат оние што граделе ...
сите 86 | | | веќе видена

Израелскиот амбасадор во Белград, Јахеи Вилан, утрово за време на неговото гостување во програмата ТВ Прва, изјави дека не кажал оти Србија ја признала ...
сите 200 | | | веќе видена

Народната банка за годинава очекува порст на странските инвестиции во земјава и постепено стабилизирање на износот на дознаките од странство, но не и дека тие ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден Биткоин како двособен стан во Скопје: Повторно руши рекорди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: