Шокантни откритија на адвокатот Тортевски од “Твоја” за вакцините (ВИДЕО)


Од неспособност, од небрежност или со умисла македонската влада промашувала повеќе рокови процедури за набавка на вакцини против Ковид-19. Овие шокантни наводи ...
| | веќе видена | слични

Во демократска држава нема во моментов специјална оперативна група на МВР под водство на министерот Спасовски да истражува и оперативно да обработува новинари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвокатот и член на партијата „Твоја“, Александар Тортевски, го коментира денешниот инцидент во кој инфицирани пратеници отидоа во Собранието во скафандери. ...
| | веќе видена | слични

Човекот што ги разнежни чувствата на Македонците на преносот во историската победа во Тбилиси во ноември кога се пласиравме на европското првенство во фудбал, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 651 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 334 | | | веќе видена

Во организација на министрите за надворешни работи на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и ...
сите 845 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 80 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 470 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 164 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев заедно со заменик-претседателот на Владата за европски прашања Никола Димитров, во Атина се сретнаа со Доналд Туск, претседател на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шокантни откритија на адвокатот Тортевски од “Твоја” за вакцините (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: