НЕВЛАДИНИ ДА МОЖАТ ДА ДАДАТ ПОТВРДА ЗА ДРЖАВЈАНСТВО НА РОМИТЕ - предлага Аваја

Врз основа на јавните информации изнесени во јавноста после преговорите помеѓу Премиерот Зоран Заев и претседателите на опозициските албански политички партии, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стопанската комора на Македонија бара пратениците итно да ги изгласаат законите поврзани со петтиот пакет мерки, кои ги очекуваат нејзините членки како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократската Унија за Интеграција ги информира граѓаните за податоците од последните години во врска со законските и институционалните измени за добивање на ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција соопшти дека се неточни тврдењата на опозициските Алијанса и Алтернатива за бројот на лица кои не поседуваат документ за ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија апелира до пратениците во Собранието да направат максимални напори и во текот на денот да ги донесат законите од петтиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 564 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 342 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕВЛАДИНИ ДА МОЖАТ ДА ДАДАТ ПОТВРДА ЗА ДРЖАВЈАНСТВО НА РОМИТЕ - предлага Аваја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: