Антиќ за ТВ24: Имаме проект со кој скопјани ќе се гордеат


7 копии

Жителите на Ново Маало поднесоа петиција до Владата и Општина Центар со која бараат итно да постапат согласно законите и да овозможат изградба на комплексот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одобрението за градба се издава доколку се исполнети сите услови пропишани во Законот за градење, изјави владиниот портпарол Душко Арсовски, прашан за ...
| | веќе видена | слични

Со писмо и петиција потпишана од 350 луѓе жителите на Ново Маало бараат од Владата и општина Центар веднаш да се издаде дозвола за градба на висококатниците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека службите на Министерството ќе постапат веднаш доколку Општина Центар до нив достави елаборат за ...
| | веќе видена | слични

Транспарент со порака „Потпис на одобрение=на потпис на оставка“ утринава осамна на оградата на Општина Центар. Oваа герила акција следува откако во јавноста ...
| | веќе видена | слични

Министерот Бочварски вели дека досега од општината добиле само прашалник како да го изработат елаборатот, а министерството во рок од 15 дена ќе се изјасни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на Ново Маало информираат дека денеска и официјално поднеле петиција до Владата на РСМ и Општина Центар со која бараат, како што велат, итно да ...
| | веќе видена | слични

Жителите на скопската населба Ново Маало денеска ќе поднесат петиција до Владата и до Општина Центар која се состои од 350 потписи. Во изјава за медиумите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија се вакцинирани 150.000 граѓани со прва доза од вакцината против корона вирусот и уште 30.000 граѓани кои се ревакцинирани, информираше денеска ...
сите 408 | | | веќе видена

Скопје се надева дека Европската унија ќе изврши притисок врз Бугарија во врска со пристапувањето на Северна Македонија во ЕУ, но тоа нема да се случи, смета ...
сите 587 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 222 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 306 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 578 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антиќ за ТВ24: Имаме проект со кој скопјани ќе се гордеат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: